Co zjeśc w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne potrawy – canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się też mniej znane potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z różnych miejsc Włoch. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Obiad z całą pewnością powinien zawierać też wino. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Pasta czyli makarony Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *